На узліссі мальовничого урочища Нескучне в 1972 році почалося будівництво міжколгоспного піонерського табору та будинку відпочинку для колгоспників. В спорудженні оздоровчого комплексу дольову участь брали всі колгоспи району. Запланували збудувати три літніх та два зимових корпуси, їдальню, клуб, лазню. Також будуть збудовані спортивні майданчики, в адміністративному корпусі, бібліотеку, актовий зал. На спорудження оздоровчого комплексу та піонерського табору колгоспи району затратять шістсот тисяч карбованців. Комплекс буде розрахований прийняти 400 дітей влітку і стільки ж колгоспників на відпочинок взимку.
В липні 1978 року відбулося відкриття нового піонерського табору Нескучне. На урочистій лінійки піонери з різних куточків Тростянеччини вишикувались струнко для проведення урочистостей пов’язаних з відкриттям першої зміни. Дружина « Відважна» налічувала вісім загонів . Місцева газета Ленінським шляхом опублікувала статтю про цю подію. В цій статті знаходимо прізвища старшої піонервожатої табору В.К.Юхно, начальника табору П.П.Щербаня а також і першого прапороносця В. Фесуна та його асистентів А.Цибулько та А.Кулик. На святі були присутні керівники комсомолу, освіти та сільського господарства району. Закінчилося свято ввечері великим святковим концертом та яскравим вогнищем.
В 1979 році почалися перемовини щоб передати оздоровчий комплекс на баланс Добровільного Спортивного Товариства Колос. І в 1980 році комплекс був переданий республіканському товариству Колос. Комплекс почав називатись учбово -спортивна база «Нескучне». База в зимовий час почала використовуватись для підготовки лижників та біатлоністів високого гатунку. Для цього побудували лиже-роликову трасу, стрельбище. А влітку база використовувалася як піонерський табір для дітей колгоспників.
В восьмидесяті роки в зимовий період в місті було звичайне явище побачити юнаків та дівчат а автобусі з зачохленими лижами. На базі «Нескучне» проводилися змагання з лижних перегонів та біатлону різних рівнів від шкільних до республіканських змагань майстрів. Проводилися збори спортсменів з всієї України а також з інших союзних республік. Юні спортсмени тренувалися на учбово-спортивній базі «Нескучне» а навчались в середній школі №2. А влітку тренувались на лиже-роликах. Спортивна база мала все необхідне для тренувань та організації змагань високого рівня.
Згідно технічного паспорта учбово-спортивної бази «Нескучне» за 1982, комплекс мав потужну матеріально технічну базу. Керівництво району використовувало базу для святкування дня Чайковського, дня фізкультурника та інших урочистостей. На базу привозили закордонних гостей міста показуючи досягнення тодішньої адміністрації. Відпочивали влітку спортсмени з африканської країни Гвінея-Бісау.
В середині дев’яностих років економічна криза вплинула негативно на роботу учбово-спортивної бази, кошти на фінансування спорту не виділялися. Перестав функцію вати літній піонерський табір а потім спортивні гуртки бази. Будівлі стояли порожні але під наглядом. Час від часу здавали в оренду приміщення їдальні під банкети та весілля. З часом фінансування зовсім припинилося , обслуговуючий персонал звільнився. Базу місцеве керівництво покинуло напризволяще. Щоб «заліпити» дірки в бюджеті літні приміщення продали під розбирання, інші стояли без охорони. У підсумку з величезного спортивного комплексу через недбалість керівництва через декілька років не залишилося і цеглини.